Odchytové rukavice Holík SIRONA

Rukavice sú určené predovšetkým na manipuláciu so zvieratami a ich odchyt.

Vhodné pre mestských policajtov, útulky, v zoologickej záhrade, zaisťujú vysokú ochranu pred pohryznutím, poškriabaním, pri maximálnom komforte.

Rozdiel oproti modelu Luren - dlhá pevná manžeta


Rukavice sú vyrobené s hovädzinovej lícovky hrúbky 1,0-1,2 mm, s dlhou manžetou z Cordury, koženými výztuhami, vnútornými krytkami prstov z polyetylenovej peny a molitanovými výztuhami chrbtu a manžety.
Podšívka rukavice je ušitá z kevlarovej pleteniny s jednostranným počesom, anatomického 3D strihu, v šichtliach je použitý bavlnený úplet na zvýšenie komfortu v rukavici.
Podšívku manžety tvorí 100% kevlarová tkanina s vpichávanou netkanou kevlarovou textíliou z rubovej strany tkaniny.
Medzivrstvu tvorí molitanová pena hrúbky 5mm. Pena je našitá na podšívku chrbta a chrbtového palca. Našitím peny na podšívku sa neznižuje citlivosť rukavice. V manžete je molitan vsunutý medzi tkaninu zo 100% kevlaru a Corduru.
Na chrbtovom diele v špičkách prstov je cez bavlnené krytky, všitá vnútorná výztuha z polyetylenovej peny, brániaca prieniku tenkých zubov do vnútornej časti rukavice.
Kožené výztuhy sú tu na chrbtovom palci, dlaňovej časti ukazováku a takmer na celej malíčkovej hrane ruky, pretože tieto miesta ruky sú pri odchyte zvieratmi najviac napádaná.
Dĺžka manžety je prispôsobená tak, aby chránila celé predlaktie aj lakeť užívateľa rukavice.


Pútko s karabinou slúži k upevneniu rukavíc na odev ošetrovateľa.


Materiálové zloženie:
Chrbát: Hovädzia lícová koža 1,0-1,2 mm s hydrofóbnou úpravou
Dlaň: Hovädzia lícová koža 1,0-1,2 mm s hydrofóbnou úpravou
Manžeta: DLHÁ PEVNÁ MANŽETA Cordura (polyamid 6,6, gramáž 250g/m²), molitan 5mm, 100% Kevlarová tkanina s vpichávanou netkanou textíliou do rubovej strany tkaniny.
Vnútorná výztuha: polyetylenová penahrúbky 5mm, molitan 5mm

Vyberte si variant:

136,80 €