Plávajúce čerpadlo PH - POSEIDON 1

Zariadenie je určené jednotkám HZZ k odčerpávaniu vody zo zatopených alebo zaplavených priestorov, doplneniu cisternových striekačiek z voľných prírodných zdrojov a ďalšiemu použitiu napr. v poľnohospodárstve, na stavbách a pod.

Technický popis

Motory Honda GCVx 200
Typ čerpadla odstredivé
Plavák polyetylénový monolit

Skriňa čerpadla zo zliatiny hliníka je priskrutkovaná k prírube motora a plaváka. Spodná strana skrine je vybavená vekom s nerezovou mriežkou, ktorá zabraňuje vniknutiu nečistôt a tuhých častíc väčších než 10 mm v priemere. Výtlak vody z čerpadla je ukončený hadicovou spojkou B75.

Nové teleso plaváka je vyrobené z polyetylénu odstredivým liatím ako jeden monolit. Plavák má nový "design" a je osadený odnímateľnou prídavnou nádržou. Nádrž je napojená pomocou palivových hadíc a spojok na pôvodný palivový systém. Táto úprava čerpadlám predlžuje dobu behu na niekoľko hodín bez doplnenia paliva. K prenášaniu, manipulácii a rovnako k upevneniu zaisťovacej šnúry, slúžia nové štyri v plaváku integrované madlá.

POZOR: Plávajúce čerpadlo sa nesmie používať v uzavretých priestoroch kde hrozí nebezpečenstvo otravy oxidom uhličitým!!!

Konštrukcia čerpadla umožňuje beh "na sucho" bez poškodenia.

HLAVNÉ TECHNICKÉ DÁTA

Max. prietok 1 190 l/min
Max. výtlačná výška 40 m
Výtlačný otvor Spojka B75
Motor Honda GCVx 200
Výkon motora 4,2 kW (5,6 HP) pri 3600 ot./min
Objem hlavnej palivovej nádrže 0,9 l
Objem prídavnej nádrže 3,8 l
Palivo Natural 95
Rozmery plaváku (D x Š x V) 710 x 610 x 375 mm
Rozmery zariadenia (D x Š x V) 710 x 610 x 410 mm
Suchá hmotnosť (bez náplní) 23,8 kg 

 

1 885,18 €