Motykohrable PH

NOVINKA

Multifunkčný nástroj vyvinutý pre likvidáciu lesných požiarov a úpravu terénu. Nástroj združuje niekoľko funkcií. Čepeľ je zo špeciálnej žiaropevnej ocele triedy 15, odolnej proti korózii v prostredí vodnej pary do teploty 590°C, čo umožňuje použitie tohto nástroja aj na páleniskách. Povrch čepele je naviac opatrený zinkovým povlakom Delta MKS zlepšujúcim jeho vlastnosti. Nástroj dobre odoláva opotrebeniu.

Rukoväť o dĺžke 1,2 m je vyrobená z vysokopevnostného laminátu vystuženého skleným vláknom. Tento kompozitný materiál vyniká vysokou pevnosťou ako v ťahu, tak aj ohybe. Ďalšou dôležitou vlastnosťou tohto kompozitného materiálu je, že nie je elektricky vodivý a preto je možnosť použitia za sucha pri zásahoch u zariadení do 1000 V striedavého a 1500 V rovnomerného prúdu, podľa atestu zo Strojárenského skúšobného ústavu, s.p. Jablonec n/N. Čepeľ je pripevnená k hliníkovému držiaku nerezovými šróbmi a je teda v prípade poškodenia vymeniteľná.

Jednotlivé funkcie:

Hrable - umožňuje hrabanie ako bežné hrable, ale tiež sekanie drobnejšieho lesného porastu.

Kopanie - dve motyky s frézovaným ostrím zvierajúce uhol 30° ľahko odseknú drobné aj väčšie korene. Strana s kratším ostrím je určená pre kopanie v skalnatom teréne, širšie ostrie pre bežný lesný terén. 

Zhŕňanie - vďaka dlhej funkčnej ploche a nahnutej čepeli efektívne vláči a zhŕňa pôdu. Rukoväť z kompozitného materiálu bola navrhnutá s ohľadom na použitie nástroja v hasičských rukaviciach a poskytuje užívateľovi pohodlnú manipuláciu.

Dĺžka 1 220 mm
Šírka 215 mm
Výška 360 mm
Hmotnosť 2,9 kg 

229,19 €