Dýchací prístroj Dräger PSS 4000 maska s náhlavným krížom, oceľová fľaša

Dräger PSS ® 4000 je jedným z najľahších profesionálnych vzduchových dýchacích prístrojov pre hasičov. Tento prístroj, ktorý kombinuje pohodlie s výnimočným výkonom pneumatického systému, je určený na použitie tam, kde sú rozhodujúca jednoduchosť a jednoduchosť použitia. PSS ® 4000 je ľahký, robustný, ľahko sa nasadzuje a zaisťuje špičkovú ochranu dýchacích ciest. 

Ľahká, robustná konštrukcia a jednoduché použitie

Dräger PSS 4000 je jeden z najľahších vzduchových dýchacích prístrojov na trhu, ktorý má pokročilú technológiu a podobne riešený dizajn ako naše osvedčené profesionálne dýchacie prístroje so štandardnou a predĺženou dobou použitia. S oporou nosného postroja s rýchloupínacím prvkom a jednoduchým vyťahovacím mechanizmom môžete ľahko a rýchlo nastaviť nosný postroj.

Zdokonalený nosný systém

Extrémne odolný nosný systém je vybavený ultraľahkým, vysoko pevným priestranným nosným rámom z kompozitného materiálu, ktorý vyniká skvelou odolnosťou voči teplu, mechanickému namáhaniu a chemickým látkam. Profesionálny nosný systém kopíruje prirodzené kontúry tela, zlepšuje stabilitu a obmedzuje namáhanie chrbta, stres a únavu. Systém poskytuje maximálne pohodlie pre ramená a pás nositeľa vďaka rovnomernému rozloženiu zaťaženia, ktoré je komfortné a bezpečne zladené s ťažiskom tela. Okrem toho, že Dräger PSS 4000 zaisťuje maximálny komfort, zároveň disponuje najrobustnejším a najodolnejším možným materiálom pre minimalizáciu negatívnych vplyvov aj v tom najnáročnejšom prostredí.

Maximálne výkonný materiál postroja

Dräger PSS 4000 využíva pri postroji najmodernejšie materiály, ktoré boli vytvorené tak, aby spĺňali vysoké nároky na odolnosť proti opotrebeniu v prostredí, ktorému hasiči každodenne čelia, a pritom zaisťovali zvýšenú úroveň pohodlia. Vďaka použitiu odolných spôn z nerezovej ocele a popruhov s dlhou životnosťou, vyrobených z aramidového vlákna, sa ideálne hodí na dlhodobé nosenie a časté používanie.

Jednoduchá údržba a servis

Vedľa jednoduchého a rýchleho servisu prináša Dräger PSS 4000 inovatívne dizajnové prvky, ktoré uľahčujú rýchlu a jednoduchú údržbu bez zbytočných nákladov. Je to zrejmé na všetkých častiach nosiča, ktoré je možné ľahko odňať a znovu namontovať. Popruhy sú pripevnené k nosnému rámu inovatívnou metódou zachytenia do jedného celku. Na zvýšenie komfortu je redukčný ventil prvého stupňa zabudovaný do nosného rámu. Kompletný postroj z jedného kusu s polstrovanými pásmi bráni nadmernej absorpcii vody, čím sa znižuje čas potrebný na čistenie a sušenie a šetrí energiu.

Integrované hadice

​Prívod strednetlakového vzduchu a hadice meradiel sú úplne integrované do nosného rámu pre zníženie rizika zachytenia a zapletenia. To významne zlepšuje bezpečnosť pri vstupe do stiesnených priestorov a práci v nich. Ďalšou výhodou je schopnosť zmeniť vedenie hadíc z jednej strany na druhú stranu podľa potrieb používateľa pre prístup k manometru. Tento systém tiež uľahčuje výmenu jednotlivých hadíc.

Možnosť bezdrôtovej prevádzky

Zvýšte svoju bezpečnosť pri zásahu so systémom Dräger Bodyguard 1500, pokročilým integrovaným výstražným systémom osobnej ochrany (PASS). Tento výstražný systém s detektorom pohybu generuje akustické výstražné signály, keď sa prestanete hýbať, dochádza vám vzduch alebo čelíte extrémnej horúčave. Systém navyše zaisťuje bezdrôtový prenos dát medzi PASS a monitorovacími prístrojmi.

Manometer TX Gauge s podsvietením bezdrôtovo prenáša údaje o tlaku do zariadenia Bodyguard 1500 a tiež na displej v zornom poli masky Dräger FPS 7000 Head Up Display (HUD), pokiaľ ju používate. Táto funkcia poskytuje automatické vizuálne upozornenie z manometra TX Gauge a akustické upozornenie zo zariadenia PASS, pokiaľ zásoba vzduchu klesne pod užívateľom definovanú hranicu.

Ďalšie voliteľné príslušenstvo

Flexibilný, užívateľsky prívetivý systém je kombináciou novej i osvedčenej inovatívnej technológie. Dräger PSS 4000 zaručuje bezchybné fungovanie po celú dobu životnosti s minimálnymi prevádzkovými nákladmi pri ponuke širokej škály voliteľného príslušenstva pre každú situáciu:

  • Voľba pľúcnej automatiky
  • Možnosti konfigurácie celotvárovej masky Dräger FPS 7000 (taktiež Panorama Nova ® )
  • Elektronická hlasová komunikácia
  • Tlakové fľaše z ocele alebo uhlíkových kompozitov
  • Prípojky sekundárnej prívodnej hadice na záchranu a dekontamináciu
  • Systém Dräger Bodyguard 1500 pre bezdrôtový prenos dát o tlaku
  • Dräger FPS 7000 Head-up-Display (HUD) a TX Gauge s elektronikou
  • Možnosť rýchleho nabíjania
  • Konfigurácia pre dve fľaše

Osvedčená technológia pre prívod vzduchu

​Všestrannosť je jedným z hlavných princípov radu výrobkov Dräger PSS. Preto vám Dräger PSS 4000 umožňuje využívať výhody technologického pokroku ostatných modelov. Dräger PSS 4000 využíva rovnaký pokročilý pneumatický systém ako Dräger PSS 7000, ktorý je jednotkou vo svojej triede, a ponúka profesionálne vybavenie pre moderné hasičské zbory. Okrem toho konfigurácia pre dve fľaše zvyšuje dostupnú zásobu vzduchu a predlžuje možnú dobu zásahu.

Hmotnosť (rám a popruhy) 3 Kg

Vstupný tlak 0 až 300 bar

Doba výdrže batérie > 365 hodín normálneho používania (Bodyguard)

Prevádzková teplota -30°C - 60°C

Prídavné stredotlakové (záchranné) hadice ✓ 

EN 137:2006 (typ 2) ✓

VFDB 0802 (RA, PE, ESA) ✓

GOST ✓ 

Sada:

Nosič PSS 4000

Pľúcna automatika PSS-P (pretlak, krátka hadica)

Držiak pľúcnej automatiky

Maska FPS 7730 M2-P-PC-EPDM, 5 bodový náhlavný kríž

Fľaša oceľ 6l/300 Extra 5 Dräger EFV M18x1,5

1 596,00 €