Adalit L5R PLUS nabíjacia

V prípade záujmu o náhradné batérie, nabíjačky alebo iné príslušenstvo, nás neváhajte kontaktovať!

L-5+ A L-5R+

ADALIT® L-5+ a L-5R+ sú inteligentné a profesionálne svietidlá s ATEXom, špeciálne vyvinuté pre použitie v náročných prevádzkach, pre hasičské a záchranné jednotky. Ide o prvé bezpečnostné svietidlá so senzorom, ktorý slúži pre automatickú reguláciu LED osvetlenia podľa svetelných podmienok prostredia, za účelom čo najefektívnejšieho využitia batérie. V prevádzke to znamená, že sa svietidlo automaticky rozsvieti jasnejšie, akonáhle sa stmaví prostredie a naopak ak ste v situácii s dostatočným denným svetlom, svetelný výkon je oveľa nižší, pretože potrebujete menej svetla.

Ďalšími prednosťami svietidla sú:

· "Funkcia indikácie zostatkového času svietenia" - svietidlo po zapnutí preblikne, kde každé bliknutie znamená hodinu svietenia v režime maximálneho výkonu. Vďaka tejto funkcii, vždy dopredu viete, koľko zostáva času svietenia.

· "Funkcia nízkeho stavu batérie" - pri prevedení L-5R+, svietidlo 15 minút pred vybitím, každých 15 sekúnd blikne, podľa čoho užívateľ vie, zostatkový čas do úplného vybitia.

Svietidla sú osadené ergonomickým prepínačom pre jednoduché ovládanie (prvé stlačenie - maximálny výkon, druhé stlačenie - aktivuje svetelný senzor, tretie stlačenie - vypnutie svietidla). Vyrobené sú z antistatického termoplastu, ktorý ho robí obzvlášť odolným voči mechanickému namáhaniu, extrémnym teplotám a chemikáliám. Stupeň krytia IP67. Disponuje jedným z najlepších certifikátov do potenciálne výbušných prostredí (ATEXom) s kategóriami 1 a 2 (zóny 0, 1 a 2 pre plyny, zóny 20, 21 a 22 pre prach).

Vďaka tomuto certifikátu je možné svietidlo použiť kdekoľvek, bez toho aby ste sa museli obávať o bezpečnosť. Ak svietidlo stratíte v tme, môžete ho znovu ľahko nájsť vďaka fotoluminiscenčnej hlave svietidla. Multifunkčné svetlá Adalit L-5+ a L-5R+ je možné využiť, ako svetlá ručné alebo na hasičské prilby. Kompatibilné sú s väčšinou hasičských prilieb. Taktiež sa dá prikúpiť adaptér pre pracovné / bezpečnostné prilby, ktoré majú po stranách "euro" slot o rozmeroch 30×3,5mm (zvyčajne sa tento slot využíva pre ochranné slúchadlá).

Voliteľné puzdro umožňuje bezpečné nosenie svietidla na opasku. Možnosť otočenia puzdra na opaskovej spone o 360 °, dovoľuje svietenie bez nutnosti vybratia svietidla z puzdra. Prevedenie L-5+ je napájané alkalickými batériami a L-5R+ Li-ion nabíjacou batériou. Inteligentné nabíjačky po nabití svietidla automaticky prepnú do udržiavacieho stavu, čo znamená že svietidlo neprebíjajú, ale zároveň ho udržujú v nabitom stave (ak kapacita batérie, klesne pod určitú hodnotu, nabíjačka zapne a dobije svietidlo na 100% a opäť vypne).

Nabíjačky sa dodávajú pre 1, 3, 5 a 50 svietidiel na 220V, alebo 12/24V čo umožňuje dobíjanie aj vo vozidlách.

Vyberte si variant:

Cena od 92,16 €