Adalit L3000 POWER

V prípade záujmu o náhradné batérie, nabíjačky alebo iné príslušenstvo, nás neváhajte kontaktovať!

Svietidlo ADALIT® L-3000 Power je inovované svietidlo L-3000. Svietidlo oproti svojmu predchodcovi disponuje pozmenenou optikou, ktorá zabezpečuje dokonalé osvetlenie zorného poľa a jednou LED diódou naviac. Ide taktiež o vysokovýkonné bezpečnostné svietidlo s polohovateľnou hlavou, ktoré kombinuje revolučnú optiku s elegantným dizajnom a spoľahlivosťou. Jeho ergonómia, robustnosť, bezpečnosť a funkčnosť z neho robia jedinečný výrobok, ktorý vznikol spojením najmodernejšej technológie a kvality.

Spĺňa všetky požiadavky na vhodné osvetlenie pre priemysel, hasičov a ostatné záchranné zložky. Vďaka vysokému ATEXu (certifikátu pre používanie v prostredí s potenciálnou možnosťou výbuchu), ktorým sa výrobky spoločnosti ADALIT® vyznačujú je toto svietidlo možné použiť, takmer kdekoľvek, bez ohrozenia bezpečnosti užívateľa. Certifikovaný je v kategóriách 1 a 2 (zóny 0, 1 a 2 pre plyny, zóny 20, 21 a 22 pre prach). Stupeň ochrany krytia je IP67. Vyrobené sú z antistatického termoplastu, ktorý ho robí obzvlášť odolným voči mechanickému namáhaniu, extrémnym teplotám, chemikáliám a iným korozívnym materiálom.

Polohovateľná hlava (0° / 45° / 90°) umožňuje jednoduché a pohodlné nastavenie svetelného lúča do požadovanej polohy aj keď je svietidlo zavesené na kabáte. Toto spolu s jedinečnou optikou osvetľujúcou priestor pred užívateľom využijete pri plnení náročných úloh na rebríku, plazení, alebo chôdzi do schodov. Tri vysoko svietivé LED diódy je možné prepínať, čím je možné regulovať svetelný lúč na lúč s veľkým dosahom (245 metrov), alebo na lúč s rozptýleným svetlom pre kratšie vzdialenosti, ideálny pre hmlu a zadymené priestory. Taktiež je možné jednoduchým spôsobom regulovať intenzitu svetla a tým aj výdrž batérie na 4, 6 a 8 hodín nepretržitého svietenia. Svietidlo ide prepnúť aj do stroboskopického (blikajúceho) režimu. Na výber je päť režimov s rôznou intenzitou stroboskopu.

Čas svietenia zostávajúci do vybitia je znázornený v hodinách a minútach na veľkom digitálnom displeji. Pri vybíjaní batérie sa čas automaticky odpočítava, pri nabíjaní sa zasa pripočítava, takže vždy presne viete, ako dlho je svietidlo možné používať. Svietidlo je možné dovybaviť, silným magnetom pre uchytenie svietidla na kovové plochy, alebo červeným výstražným kužeľom. Kužeľ po nasadení na svietidlo, rovnomerne rozptýli pôvodné svetlo do všetkých strán. Takto je možné potom svietidlo jednoducho použiť na riadenie cestnej, alebo leteckej dopravy, poprípade na označenie nebezpečných prekážok. Jedná sa vhodný doplnok pre hasičov, záchranárov a letiskový personál.

Svietidlo sa nabíja inteligentnou nabíjačkou, ktorá je riadená elektronickým systémom. Systém po ukončení nabíjania automaticky vypne nabíjačku, čím zabraňuje prebíjaniu batérie. Zároveň, ale kontrolou stavu batérie, stráži batériu pred vybitím. Pri poklese pod prípustnú hranicu, nabíjačka automaticky zapne a svietidlo dobije do maximálnej kapacity. K dispozícii sú nabíjačky na 100-220V, alebo 12-24V pre nabíjanie v automobiloch. Nabíjačky sa vyrábajú pre 1, 2, 3, alebo 5 svietidiel, vďaka čomu sa redukujú nadmerné množstvá káblov a nároky na veľké počty elektrických zásuviek.

287,10 €