Adalit L10

V prípade záujmu o náhradné batérie, nabíjačky alebo iné príslušenstvo, nás neváhajte kontaktovať!

Svietidlo L-10 od spoločnosti ADALIT® je špeciálne vyvinuté a navrhnuté pre hasičov. Vďaka vysokému ATEXu (certifikátu pre používanie v prostredí s potenciálnou možnosťou výbuchu), je toto svietidlo možné použiť, takmer kdekoľvek, bez ohrozenia bezpečnosti užívateľa. Ide o svietidlo, ktoré sa vyznačuje vysokou svietivosťou (až 135 lm) a nízkou hmotnosťou (len 180 gramov vrátane ultra ľahkej Li-iónovej batérie).

V tele svietidla je integrovaný bajonetový držiak, ktorý je kompatibilný s prilbami od výrobcov MSA (Gallet) a Dräger. Pre väčšinu ostatných prilieb, ktoré sa používajú u záchranných zložiek sa dajú adaptéry dokúpiť samostatne, ako voliteľné príslušenstvo. Taktiež sa dá prikúpiť adaptér pre pracovné / bezpečnostné prilby, ktoré majú po stranách "euro" slot o rozmeroch 30×3,5mm (zvyčajne sa tento slot využíva pre ochranné slúchadlá).

Ďalšími neprehliadnuteľnými prednosťami svietidla L-10 pred konkurenciou sú bezpochyby:

· Tvar svietidla, ktorý zabezpečuje minimálne prekážanie na prilbe.

· Signalizácia stavu nabitia svietidla - zabezpečí, že užívateľ vždy vie, ako dlho bude svietidlo svietiť. Pri zapnutí, svietidlo automaticky blikne toľko raz, koľko hodín vydrží svietiť pri maximálnom výkone (1 bliknutie = 1 hodina, 2 bliknutia = 2 hodiny, 3 bliknutia = 3 hodiny).

· Signalizácia stavu vybitia - upozorní užívateľa 15 minút pred úplným vybitím svietidla. Svietidlo, každých 15 sekúnd zhasne na 0,25 sekundy (blikne), podľa čoho užívateľ vie odhadnúť čas do úplného vybitia.

· LED pozičná červená dióda - sa zapína pri prvom stlačení vypínača svietidla, spolu s hlavným svetlom osvetľujúcim zorné pole užívateľa. Je možné ju jednoduchým pootočením polohovať v rozmedzí 180° okolo vlastnej pozdĺžnej osi. Dióda bliká v päť sekundových intervaloch. Pri druhom stlačení ju je možné vypnúť a ponechať svietiť len hlavné svetlo. Červená dióda s výkonom 27 lm je neuveriteľným prínosom pre zasahujúcich hasičov v silno zadymených a tmavých priestoroch so zlou viditeľnosťou. Vďaka nej je jednoduché lokalizovať kolegov v takto nebezpečnom prostredí.

· Regulácia výkonu svietidla - pridržaním vypínača svietidla na 5 sekúnd, je možné prepnúť do úsporného režimu. Znížením výkonu je možne predĺžiť dobu svietenia z 3 až na 6 hodín.

Svietidlo L-10 je vyrobené z vysoko odolného termoplastu s vynikajúcou odolnosťou proti nárazu, teplote, chemikáliám a iným korozívnym materiálom. Disponuje jedným z najlepších certifikátov do potenciálne výbušných prostredí s kategóriami 1 a 2 (zóny 0, 1 a 2 pre plyny, zóny 20, 21 a 22 pre prach). Stupeň krytia IP67 zaručuje svietidlu odolnosť voči vode a prachu.

Inteligentná nabíjačka je riadená elektronickým systémom, ktorý po ukončení nabíjania automaticky vypne nabíjačku, čím zabraňuje prebíjaniu batérie. Zároveň, ale kontrolou stavu batérie stráži batériu pred vybitím. Pri poklese pod prípustnú hranicu, nabíjačka automaticky zapne a svietidlo dobije do maximálnej kapacity. K dispozícii sú nabíjačky na 100-220V, alebo 12-24V pre nabíjanie v automobiloch. Nabíjačky sa vyrábajú pre 1, 2, 3, 4, 5, alebo 40 svietidiel, vďaka čomu sa redukujú nadmerné množstvá káblov a nároky na veľké počty elektrických zásuviek.

Vyberte si variant:

Cena od 109,80 €